İçeriğe geçAramaya geç
pantene logo
kadın pantene yazılı toka

SİLİKON saça zararlı mı

Bazı saç bakım ürünlerinin 'silikonsuz' olarak etiketlendiğini fark ettiniz ve hangi silikonların partiden dışlanmak için yanlış yaptığını merak ettiniz mi?

Silikonların neden tamamen kötü olmadığını ve saçınızın rutininizde kullanmaktan gerçekten fayda sağlayıp sağlayamayacağını öğrenmek için okumaya devam edin.

Silikon nedir? Neden saç ürünlerinde var?

Silikonlar cilt bakımı ve diğer kozmetik ürünlerinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Biyouyumlu oldukları biliniyor - bu da saç gibi biyolojik materyaller içinde uyum içinde var olabilecekleri anlamına geliyor. Reaktif değildirler ve son derece kararlıdırlar, bu nedenle uzun süreler boyunca etkili olmaya devam edebilirler. Silikonlar, olağanüstü koşullandırma ve çoklu görev yetenekleri nedeniyle en az 70'li yıllardan beri saç ürünlerinde kullanılmaktadır. Saçı nemlendirmek, yüzeyindeki boşlukları onarmak, pürüzlü kenarları yumuşatmak, elektriklenmeyle savaşmak ve parlaklığı artırmak için çalışırlar… bunlardan sadece birkaçı!


Silikonlar, saç bakım ürünlerinde kullanıldığında, pürüzsüz, yönetilebilir ve stilini koruyan "daha iyi davranan saçlar" için pürüzsüzlüğü ve parlaklığı artırabilir. Bununla birlikte, bir bileşen olarak silikonlar söz konusu olduğunda birkaç tüketicinin endişeleri olduğu iyi bilinmektedir. Bazıları gözenekleri tıkayabileceğini ve saç dökülmesine neden olabileceğini düşünüyor ki bu yanlış. Saçınızı ağırlaştırabilecekleri veya birikmeye neden olabilecekleri doğrudur, ancak bu yalnızca saç tipinize uygun olmayan, belki de çok ağır ürünler kullanıyorsanız geçerlidir. Kimyasallarla dolu oldukları da doğru - ama bu saçınız için kötü bir şey değil!

Silikon saça zararlı mı?

Pek çok ürünün silikonsuz olarak reklamı yapılsa da, iyi haber şu ki, saç bakım ürünlerinizde kullanılan silikonlarla ilgili herhangi bir güvenlik sorunu yok. Yayınlanan araştırmalar ardı ardına silikonların saçınıza zarar vermediğini veya saçınıza zarar vermediğini göstermeye devam ediyor. Bununla birlikte, bazıları kimyasal oldukları için silikonlardan kaçınmak istiyor.


Bu doğrudur, ancak daha önce de belirtildiği gibi, bu sizin için kötü oldukları anlamına gelmez. Silikonlar, yerkabuğunda en bol bulunan ikinci element olan silikondan türetilir ve pek çok saç bakım ürününde bulunan yağ benzeri silikon bileşenlere dönüşene kadar çok aşamalı bir süreçten geçer. Bazı insanlar zamanla silikonların saçınızda birikerek biraz mat görünmesinden veya özellikle ince saçlar söz konusu olduğunda ağırlaşmasından korkarlar.


Kolayca dökülen ince saçlar için hacim genellikle nihai hedef olduğundan, bu sizin için en iyi ürün eşleşmesi olmayabilir. Yine de bu siz değilseniz, iyi haber şu ki, daha pürüzsüz, daha parlak bir yüzey oluşturmak istiyorsanız silikonlar gerçekten yardımcı olabilir.

Pantene ürünlerinde silikon var mı?

Silikon veya silikon içermeyen tüm saç tiplerine, saç ihtiyaçlarına ve tercihlerine uygun harika bir ürün yelpazemiz var. Yani, peşinde olduğunuz şey silikonsuzsa, işte denemek için birkaç tane:

SILIKONSUZ PANTEN ÜRÜNLERI

Silikonsuz bir şampuan arıyorsanız, Lift & Volume Sülfatsız Şampuanımız sadece sülfat içermez, parabenler ve silikon da içermez. Bu güçlü formül, kuru ve hasarlı görünen ve hisseden telleri nazikçe temizlemek ve anında yumuşatmak için Argan Yağı ile aşılanmıştır. Zengin bir köpük, saçın doğal yağlarını sıyırmadan birikmeyi gidermeye çalışır. Daha sağlıklı görünen saçlara açılan kapı! Argan yağının saçlar için faydaları ve aşırı şekillendirilmiş veya salon bakımında çok fazla görülen saçlara nasıl yardımcı olabileceği hakkında daha fazla bilgi edinin.


Pürüzsüz, parlak saçların peşindeyseniz ancak ürünlerinizde silikon istemiyorsanız, saçınızın şekillendirmeden ve elementlerden kaynaklanan ısı hasarına karşı iyi korunduğundan emin olun. 7si 1 Arada Ağırlık Yapmayan Saç Yağı Lift & Volume, boya ve silikon içermez ve ısı hasarını oluşmadan önlemeye yardımcı olur. Saç, nemsiz kaldığında ve dış katman hasar gördüğünde, saç telinin iç bölgesini açığa çıkararak kaba, mat ve kırılmaya eğilimli hale gelir. Saçınızı hasardan korumak için önlemler alırsanız, her şeyi yumuşatmak için silikon bazlı bir ürüne ihtiyacınız olmaz. 7si 1 Arada Ağırlık Yapmayan Saç Yağı Lift & Volume, saç bakım setinin olmazsa olmazıdır.

SILIKONLU PANTENE ÜRÜNLERI


Saçınız çok kıvırcıksa, silikon saç ürünleri size çok daha pürüzsüz bir görünüm sunabilir. Superfood serimiz, size hayallerinizdeki daha şık görünümü vermek için bu yumuşatma özelliklerinden en iyi şekilde yararlanır.


Superfood Şampuan
, saçınızın sağlıklı, güçlü ve parlak olmasını desteklemeye yardımcı olmak için özel Pro-V besin karışımımızı içerir. Pürüzsüzlük bölümünde iki yönlü bir saldırı için Superfood Saç Kremi ile eşleştirin. Saçınızı her yıkadığınızda bu bir zorunluluktur.


Kıvırcık saçları korumanın bir başka anahtarı da nemdir - kim demiş saç bakımı sadece duşta gerçekleşebilir? Argan Yağlı Smooth & Sleek Kuru Yağımızı, özellikle 'kıvrılmaya' eğilimli orta uzunluklarda ve uçlarda, hareket halindeyken pürüzsüzlük eklemek için çantanızda tutun.


Yukarıdaki saç tavsiyesi, silikon bilmecesini bir nebze olsun ortadan kaldırmış olmalı ve silikon içeren ürünlerin sizin için yararlı mı yoksa kaçınmanız gereken bir şey mi olduğuna karar verme yolunda size yardımcı olmalıdır. Saçınız kolayca ağırlaşmıyorsa ve elektriklenmeyi gidermeye yardımcı olan ürünlerden faydalanabiliyorsa, silikon bazlı ürünler için kestirme bir yol bulmanın kesinlikle sorun olmadığını söylüyoruz.