İçeriğe geçAramaya geç
pantene logo
3 tane pro v kapsül farklı farklı

KERATİN NEDİR

Saçınız biraz kuru, pürüzlü, donuk, saman yığını gibi hissettiğinde ya da aşırı sıcak veya soğuk havalarda aslında zarar görmüş oluyor. Böyle zamanlarda, saçınızı besleyici malzemelerle onarıp güçlendirmenin ne kadar harika olacağını hayal etmiş olabilirsiniz. Eğer isterseniz saçınız için gerçek bir güç tedavisi önerebiliriz.
Bazı iyi haberlerimiz var… Ürünlerimiz saçınızı oluşturan proteini korumak için özel olarak formüle edilmiştir, böylece daha güçlü görünür ve hissettirir.

Keratin proteini: tam olarak nedir?

Basitçe söylemek gerekirse, keratin saçın yapısında bulunabilen bir proteindir. Saçın aslında çelikten daha güçlü olduğunu biliyor muydunuz? Saçımızın %85'i, başta keratin proteini olmak üzere güçlü saç büyümesini destekleyen proteinlerden oluşur. Saçınız düzenli olarak ısıyla şekillendirme, renklendirme veya elementlerden zarar görme gibi zararlı etkilere maruz kalırsa, yavaş yavaş zayıflar ve sonunda kırılma eğilimi gösterir.


Bunun nedeni, saçın proteinlerinin hasar görmesi ve genel yapısını zayıflatmasıdır.


Pantene'in lipidlerle aşılanmış ürünleri, daha az kırılma ve daha güçlü* saçlar için doğal keratinin korunmasına yardımcı olur. Bazı TLC’den muzdarip saçlar için neden bu kadar faydalı olduklarını öğrenmek için okumaya devam edin.

Keratin maddesinin saça faydaları

Saçtaki keratin gibi proteinleri korumak, daha güçlü, daha sağlıklı görünen saçların korunmasına yardımcı olur. Bu nedenle, saç bakım kitinizin tam da bunu yapan ürünler içermesi mantıklıdır. Güçlendirici saç maskeleri seçimimiz tüm saç tiplerine hitap eder ve saç tellerindeki doğal keratinin günlük hasarlara karşı korunmasını sağlar.

ŞEKİLLENDİRME HASARINA KARŞI KERATİN KORUMASI


Hasar gördüğünde, saç tellerin kuru, pürüzlü ve zayıf göründüğünü ve hissedildiğini fark edeceksiniz. Saçlarınız daha iyi günler gördüyse, saç tellerindeki doğal keratini korumaya çalışan zengin bir onarıcı maske kurtarıcınız olabilir. Pro-V Miracles Bambu Maskesmiz, hasar belirtileriyle savaşmak ve zayıf, hasarlı saçları onarmak için çalışır. En iyi sonuçlar için, pürüzsüzlüğü, parlaklığı ve yönetilebilirliği geri kazandırmak için haftada 2-3 kez kullanın. Nemli saça uçlardan başlayarak yukarı doğru masaj yaparak uygulayın. İyice durulayın ve normal şekilde şekillendirin. 6 aya varan hasarı 2 dakika gibi kısa bir sürede onarmaya yardımcı olur! Zengin formül saç tellerine nüfuz ederek güçlenmesine** yardımcı olur ve kökten uca her saç telini besler. Bir kullanımdan sonra saçınız fark edilir derecede daha ipeksi, daha yumuşak ve pürüzsüz bir bitişe sahip olacak - saçınızın başarabileceğini hiç şüphesiz unutacağınız bir şey.

RENK HASARINA KARŞI KERATiN KORUMASI


Saçınızı düzenli olarak renklendiriyorsanız ve hemen beyazlıyorsa, saç bakım rutininizin, sağlıklı görünen saçı korumak için salon bakımları arasında kullanılan koruyucu bir maske içermesi hayati önem taşır. Renk Koruma Maskemiz tam da aradığınız şey. Boyalı saçlarda derinlemesine besleyici bir maske kullanmak sadece saçın keratinini hasardan korumakla kalmaz, aynı zamanda renginizin daha uzun süre dayanmasına yardımcı olur. İyi nemlendirilmiş saç rengi daha iyi tutar ve bu, salon bakımlarını dışarıda bırakabileceğiniz anlamına gelir. Çantanız ve hasarlı saçlarınız için bir avantaj! Bu yoğun bakım, saç renginizin canlılığını korumaya yardımcı olmak için günlük saç kreminizin yerine veya haftada 2-3 kez derin bir bakım olarak kullanılabilir.

TABİAT ANA'YA KARŞI KERATİN KORUMASI


Saçınızın nemi yoksa, onu etrafınızdaki havadan arayabilir. Sorun şu ki, bu olduğunda, teller nem tutmayı aşırı derecede telafi edebilir ve işte o zaman ortak düşmanımız kabarma ortaya çıkar. Pro-V Miracles Bambu Maskemizle saça ihtiyacı olan nemi vererek neme meydan okuyun. 2 dakika gibi kısa bir sürede etki gösteren yoğun nemlendirici bakım. Güle güle kıvırcık saçlar, merhaba pürüzsüz ve ipeksi saç telleri.


Tüm ürünlerimiz, Pro-Vitamin B5'i güçlendirmenin gücünden yararlanan bileşenlerin bir karışımı olan besleyici Pro-V karışımımızı içerir. Formüllerimiz saçınızın lipidlerini yeniler ve parlak ve sağlıklı görünen saçlar için keratin gibi hassas proteinleri hasardan korumaya yardımcı olur.


Bunu rutininize eklemekle ilgili bilmeniz gereken her şey için saç maskesinin nasıl kullanılacağına ilişkin kılavuzumuzu okuyun, çünkü daha güçlü, sağlıklı saçlar daha iyi görünen saçlardır.


*saç şekillendirme hasarına karşı güç, bakım yapmayan şampuana kıyasla


**saç şekillendirme hasarına karşı