İçeriğe geçAramaya geç
pantene logo
kadın eline krem sürüyor

GÜVENLİK & KALİTE

PANTENE, ÖZENLE SEÇİLMIŞ BİLEŞENLERİ YENİLİKÇİ FORMÜLLERDE KULLANARAK HEM ETKİNLİK HEM DE GÜVENLİK AÇISINDAN EN YÜKSEK ÇITAYI ELDE ETMEYE ÇALIŞIR, BÖYLECE ÜRETTİĞIMİZ HER ÜRÜN HER GÜN DAHA FAZLA HARİKA SAÇ GÜNLERİ ELDE ETMENİZE YARDIMCI OLUR. ÜRÜNLERIMİZİN YAPIMINDA 4 İLKEYİ TAKİP EDİYORUZ: FAYDALI, BASİT, GÜVENLİ VE TEST EDİLMİŞ.

beneficial yazılı damla simgeli resim

Pantene'in felsefesi basittir: En güzel saç en sağlıklı saçtır. 50 yılı aşkın araştırmalara dayanan ikonik Pro-V Besin Karışımlarımız, koruyucu antioksidanlar, yenileyici lipidler ve besin açısından zengin doğal özler ile birleştiğinde, size güçlü, parlak, sağlıklı görünen saçlar vermek için saçı içten dışa doğru tedavi eder.

essencial  yazılı damla simgeli resim

İşe yarayan bir formül bulduğunuzda, neden karmaşıklaştırasınız ki? Pantene'de en iyi ürün “tarifinin” en sade ürün olduğuna inanıyoruz. Verimli ve etkili konsantrasyonlarda en yüksek kalitede, kapsamlı bir şekilde araştırılmış bileşenlere bağlı kalarak, aşırıya kaçmadan maksimum sonuçlar sunuyoruz.

safe  yazılı damla simgeli resim

Uzman kimyagerler, bilim adamları ve toksikologlardan oluşan ekibimiz, saçınız için iyi ve vücudunuz için güvenli olduğundan emin olmak için her bir bileşeni incelerken aynı zamanda çevre için güvenliği ve yasal düzenlemelere tam uyumluluğu da göz önünde bulundurur. İçeriklerimizin kalitesini ve saflığını doğrulamak için İsviçre Vitamin Enstitüsü gibi üçüncü taraf bağımsız uzmanlarla çalışıyoruz. Dikkatimiz asla bitmez: tüm yaşam döngüsü boyunca her bir bileşeni tek tek inceleriz ve ayrıca inceleme altındaki herhangi bir bileşene karşı tetikte oluruz.

tested  yazılı damla simgeli resim

Dünyanın dört bir yanındaki yüzlerce Pantene araştırmacısı, bir ürünün laboratuvarımızdan evinize kadar olan yolculuğunun her aşamasında bileşenleri test ediyor - her ürünün kullanım ömrü boyunca güvenli ve etkili bir şekilde çalışmaya devam etmesini sağlamak için bitmiş ürünlerimiz üzerinde endüstri lideri testler yapıyoruz.

biliyor muydun yazılı resim

Tüm süreç boyunca güvenlik ve verimlilik sağlarız ve tüm paydaşlarımızı dahil ederiz:

Pantene kahverengi kutu krem üzerinde

Tedarikçilerimizi düzenli olarak inceleriz ve yüksek güvenlik, düzenleyici ve kalite yönergelerimize uygun olduklarını doğrularız.

pantene krem ve pro v damlacığı

Hammaddelerimizin, ambalaj bileşenlerinin ve bitmiş ürünlerimizin kullanımının güvenli olduğundan emin olmak için önde gelen bağımsız ve düzenleyici makamların güvenlik yönergelerini karşılar veya aşarız.

vitamin kurumu ve arkada dağ resmi

Şampuanlarımızda kullandığımız su, su saflığında en yüksek endüstri standardını karşılamaktadır.

ÜRÜN GEÇMİŞİMİZ

Pantene'in ürünleri, tüketiciler nezdinde en güvenilir ürünler arasında olduğu kanıtlanmıştır ve diğer tüm şampuan markalarından daha fazla övgü, güzellik ödüllü, güzellik uzmanları gibi endüstri uzmanlarından editörün seçtiği ürünler ödülü almıştır.

Bazı Malzemeler ve formüller ayrıca İsviçre Vitamin Enstitüsü gibi harici bağımsız ajans kuruluşları tarafından akredite edilmiş, incelenmiş, değerlendirilmiş, onaylanmış, sertifikalandırılmıştır.

damlacıklar ve pro v damlacık

SVI, 13 temel vitamin, kofaktör ve besinlerde uzmanlığa sahip, bağımsız, kar amacı gütmeyen ve uluslararası kabul görmüş bir laboratuvardır. Vitamin içeren ürünlerin kalitesini sağlamak için dünya çapında hastaneler, devlet kurumları, STK'lar ve şirketler tarafından güvenilmektedir. SVI, besin maddelerinin bilimsel mükemmelliğini beslenme ve kozmetik alanındaki yeniliklerin merkezine yerleştirmiştir.

1992'den beri Pantene ürünleri, SVI tarafından pro-vitamin B5 ile zenginleştirilmiş formüllere sahip oldukları için tanınmaktadır. Pantene saçlar için yeni vitamin ve besin kaynakları ararken, SVI'nın vitamin uzmanlığı daha da önemli hale geldi.

SVI, vitamin ve besin bileşimleri için potansiyel bileşenleri analiz etmek için Pantene ile ortak çalışır. Bu bileşenler Pantene'nin gül suyu, bambu ve hint yağını içermektedir - bunların hepsinin doğal olarak oluşan vitamin ve besin kaynakları olduğu kanıtlanmıştır.

PANTENE HAYVANLAR ÜZERİNDE DENENMİŞ Mİ?


İnancımız


Pantene, saç bakımı ve güzellik endüstrisinde hayvanlar üzerinde yapılan testlere son verilmesi çağrısında bulunuyor. Ürünlerin güvenliğini veya performansını değerlendirmek için hayvan testlerinin gerekli olduğuna inanmıyoruz. Hayvan testlerini sona erdirmeye, bilim insanlarını işe almaya ve hayvanlar kullanılmadan sınıfının en iyisi güvenlik testlerinin geliştirilmesine olanak tanıyan son teknoloji laboratuvarlara yatırım yapmaya kendimizi adadık.


Hayvanlar üzerinde denenmeyen araştırmalara yatırım yapmak


Pantene'nin ana şirketi P&G, hayvanlar üzerinde denenmeyen alternatifler geliştirmek için toplam 410 milyon dolar ayırdı ve diğer güzellik bakım markalarının ve genel olarak endüstrinin hayvan testlerini sonlandırabilmesi ve doğru hareket edebilmesi için araştırma ve test metodolojilerini paylaşmak için endüstri koalisyonlarına katıldı.


Güzellik endüstrisini değiştirmek


Ürünlerimizi hayvanlar üzerinde test etmiyoruz. Pantene, hayvanlar üzerinde yapılan testleri ortadan kaldırmak için alternatif araştırma yöntemleri sağlamak ve güzellik endüstrisinde acımasız saç bakımı sağlamak için dünyanın dört bir yanındaki hükümetlerle yakın işbirliği içinde çalışıyor. Pantene'in satıldığı birkaç ülkede hükümetler hala hayvan testlerini zorunlu kılıyor. Bu gibi durumlarda, Pantene'in kanunen ürünlerimizi hayvan testlerinin yapıldığını bildiğimiz laboratuvarlara göndermesi gerekebilir. Bu nedenle ambalajlarımızda hayvanlar üzerinde test edilmemiştir etiketi göstermiyoruz. Pantene, alternatif test yöntemlerinin tanınması ve kozmetik yönetmeliğinin hayvan testlerinin tamamen ortadan kaldırılmasına doğru gelişmesini sağlamak için bu yetkililer ve bilim adamları ile birlikte çalışmaya kararlıdır.


Pantene ürünlerini nasıl test ediyor?


Pantene, ürünlerini insan saçının "renk örnekleri" üzerinde test eder (tüm farklı saç tiplerinde ve renklerinde atkuyruğu hayal edin). Ürünlerimizin saç derisi ve cilt üzerinde de güvenli olduğundan emin olmak için, doğal cilt ile aynı fiziksel özelliklere sahip olan ancak tamamen hayvansal olmayan malzemelerden laboratuvar ortamında oluşturulan “laboratuvar ciltleri” üzerinde test yapıyoruz. İnsan saçı ve laboratuvar derisi üzerinde testler, ürünlerimizin amaçlandığı gibi çalışmasını ve kullanımlarının güvenli olmasını sağlamaya yardımcı olur. Ayrıca, gerçekten çalıştıklarından ve günlük kullanım için hassas olduklarından emin olmak için ürünlerimizi dünya çapında binlerce insanla birlikte araştırıyoruz.