İçeriğe geçAramaya geç
pantene logo
YIPRATMADAN ŞEKİLLENDİR
kadın saç maşasını kullanıyor saçlarına

YIPRATMADAN ŞEKİLLENDİR

Tabii, hepimiz ısıdan kaynaklanan nedenlerle yıpranmış saçların kötü olduğunu biliyoruz, ama çoğumuz doğru görünümü elde etmek için ne gerekiyorsa yapıyor. Ama zamanla saçlar daha da mat, saman gibi, kolayca şekillenmeyen ve kabarık bir görünüm alıyor - herhangi çok güzel bir saç modeline olanak bırakmayan bir kader. Aynen makyaj uygulamadan önce temiz, sağlıklı bir cilde ihtiyacı olduğu gibi, harika bir saç modeli de sağlıklı bir zeminle başlar. Zarar vermeden görünüm elde etmek en iyi saç şekillendirme ipuçlarımıza bir İnceleyin. 

1.Şekillendirme Aletlerine Ara Verin.

Saça verilen zarar söz konusu olduğunda en büyük suçlulardan ikisi yüksek sıcaklıklara ulaşan düzleştiriciler ve saç maşalarıdır. Isı, saçın doğal protein yapısını eriterek saça zarar verebilir. Bu yüzden, zararı en aza indirgemek amacıyla ısıya karşı koruyu ürünlerin kullanmanız ve düzleştiriciyi saçınızda çok tutmamanız önemlidir. 

2.Saç Kurutma Makinesinin Isısını Yenin.

Saçınızı kendi haline bırakıp havalandırarak kurutmak makinenin verdiği ısıyla baş etmenin en iyi yolu olsa da saçınızın maruz kaldığı hasarı azaltmak için saç kurutma makinesini tümden atmaya gerek NAtur. Saça çok fazla ısı uygulamak, saçın kütiküllerinde çatlaklara yol açabilir (yanmış saç görüntüsü), bu sebeple işe ısıya karşı koruyucu biri spreyle başlamak çok önemli. Bir başka önemli nokta ise saç kurutma makinesini saçınıza çok yaklaştırmamak ve metal olmayan bir saç fırçası kullanmak. 

3. Örgü ve Topuz gibi saçlarda kendiliğinden kurumuş saç.

havası deneyin İzin günündeki model görünümü için, güvenebileceğimiz şekil biraz karışık bir örgü veya mükemmel bir şekilde mükemmel olmayan topuzdur. Ve saç şeklinden kaynaklanan zararları önlemek isteyenler için bu iki model fön gerektirmediği için harika seçeneklerdir ve mükemmel bir şekilde yapılmadıklarında çok daha iyi bir görünüme sahip olurlar. 

İyi görünmek için, ıslak saçla başlayın ve biraz hareket kazandırmak için bir yapılandırıcı uygulayın. Saçınız açık havada kuruduktan ve örgü veya topuz şekline sokulduktan sonra saçınızın bazı yerlerini çekip örgü veya topuzdan çıkartarak biraz daha az mükemmel bir görüntü verin. Bir başka seçenek ise saçınızı tamamen doğal olarak kuruttuktan sonra saçınıza biraz yapılandırıcı uygulamaktır. Bir bandana veya eşarp bağlayın ve artık dışarı çıkmaya hazırsınız. 

İlgili ürünler

Bu Konuda Daha Fazlası