İçeriğe geçAramaya geç
pantene logo
EVDE SAÇ MASKESİ NASIL KULLANILIR
ojeli kadın elinde krem tutuyor

EVDE SAÇ MASKESİ NASIL KULLANILIR

Saç maskeleri son yıllarda popülaritesini artırdı, ancak yeni başlayanlar için ilk bakışta biraz kafa karıştırıcı görünebilir. Maskeler ve saç kremleri arasındaki fark nedir?Evde saç maskesi nasıl uygulanır? Gibi sorular sorduğunu tahmin ediyoruz.

Tüm önemli soruları senin için cevaplandırdık. Seni bir saç maskesinin nasıl kullanılacağına dair cevapları bulacağın bir tura çıkaracağız.

Saç maskesi nedir?

Maske, esasen saçında daha uzun süre kalan ve daha yoğun bakım sağlayan daha konsantre bir saç kremidir. Daha güçlü bileşenlerin saçına nüfuz etmesi için biraz daha zamana ihtiyacı vardır, bu nedenle maskeleme, maske saçındayken bir yandan Netflix izlemek için mükemmel bir bahanedir. 

Evde saç maskesi nasıl kullanılır: adım adım saç maskesi kullanım rehberi

1. Saçını yıkayarak temizle 
 
Maskeleme rutininin ilk adımı, saçının tamamen temiz olduğundan ve maskenin temel bileşenlerini emmeye hazır olduğundan emin olmaktır. Saçın kötü durumdaysa veya özellikle kuru hissediyorsan, maskenden önce her zamanki gibi saç kremi kullan. Aksi takdirde, maskenle nemi yenileyeceğin için endişelenme. Bu adımı gerçekten uyguladığından emin olmak için, saç tipine uygun bir şampuanı nasıl seçeceğin ve saçını doğru şekilde nasıl şampuanlayacağınla ilgili içeriklerimizden yardım alabilirsin. 
 
2. Mikrofiber bir havlu veya pamuklu tişört ile fazla suyu al 
 
Daha iyi sonuçlar için maskeni kuru veya ıslak saça değil nemli saça uygula. Bu, bileşenlerin telin içine nüfuz etmesine yardımcı olacaktır. Saçına sürtünmeden zarar vermeden hızlıca su çekmek için mikrofiber bir havlu kullan. Eğer havlun yoksa pamuklu bir tişört de işe yarar. 
 
3. Saçını bölümlendir 
 
Saçının tüm bölümlerinin maskenden yararlanmasını sağlamak önemlidir, bu nedenle maskeni her bölüme tek tek uygulamadan önce, varsa klipsleri kullanarak saçını 3-4 katmana ayır. 
 
4. Maskeyi uygula 
 
Şimdi işin eğlenceli kısmı, evde saç maskesi nasıl uygulanır! Yalnızca saçının orta uzunluklarına ve uçlarına odaklanarak, ürünü 30 saniye boyunca aşağı doğru hareketlerle saçına nazikçe masaj yaparak uygula. Bu, ürünün daha fazla pürüzsüzlük ve parlaklık için üst derinin içine girmesine ve sızdırmaz hale gelmesine yardımcı olacaktır. 
 
Üründen çok az bir miktar kullanmak dahi yeterlidir. Madeni para büyüklüğünde bir miktarı saç orta ve uçların boyunca sürerek başla, eğer bu tüm saçını kaplayacak şekilde olmazsa biraz daha fazla kullan. 
 
5. Saçını sıcak bir havlu veya tişörte sar 
 
Bu "yapılması gereken" bir adım değildir, ancak maskeden alınan sonuçları iyileştirebilir . Maske kaplı saçlarını sıcak bir havlu veya pamuklu bir tişört ile sar. Bu, sonuçları en üst düzeye çıkarmaya yardımcı olur, çünkü saçı sarma malzemelerin daha derinlemesine nüfuz etmesine yardımcı olur. 
 
6. Islanmaya bırak 
 
Saçında talimatlardan daha uzun süre maske bırakmaktan zarar gelmez, ancak en iyi sonuçlar için pakette tavsiye edilen açık kalma süresini takip et. Saç maskenin işini yerine getirmesi için yaklaşık 8-10 dakika yeterlidir.   

 7. İyice durula 
 
Saç maskesi, saçına doğru miktarda nem kazandıran güçlü besleyici bileşenler içerir. Islattıktan sonra, saçını ağırlaşmaması veya daha hızlı yağlanmaması için dikkatlice durulaman gerekir. 

İlgili ürünler

Bu Konuda Daha Fazlası