İçeriğe geçAramaya geç
pantene logo
SAÇ YIPRANMASINI ENGELLEMENİN EN İYİ 5 YOLU
sarı saçlı rujlu kadın yan bakıyor

SAÇ YIPRANMASINI ENGELLEMENİN EN İYİ 5 YOLU

İtiraf edin – bugüne kadar saçınıza sert davrandınız. Sanki rüzgar, kar, yağmur ve şehir havası yeterince kötü değilmiş gibi, tüm şekillendirici ürünler, saç boyaları, saç kurutma makineleri ve Pinterest'ten esinlenen saç modelleri kesinlikle saçlarınıza zarar verdi. Ama neyse ki bizim gibi tarz müptelaları için, yıpranmış saçlar ömürlük bir cümle değildir -- tarzınızdan ödün vermeden yıpranmış saçların önüne geçmenin en iyi 5 yolunu anlatan tüyolarımızı inceleyin. 

1. Saçınızı Sertçe Taramayın!

Saç Fırçanız Silah DeğilSaçınızı sertçe taradığınızda bazı ciddi mekanik zararları meydana gelebilir ve saç telleriniz kopabilir; böylece saçınızda kıvrımlar oluşurken saçınıza şekil vermek imkansız hale gelir. Size tavsiyemiz, saçınızdaki karışıklıkları çılgınlar gibi taramak yerine, düzenli olarak bakım kremi kullanmanız ve saçınız ıslakken karışıkları geniş dişli bir tarakla açmanız. Geniş dişli tarak sayesinde her bir saç telinizdeki çekilme azalacak, karışıklıklar açılacak ve mekanik zarar çok daha az olacak. Ama dikkat edin! Saçınız ıslakken daha çabuk kırılıp zarar görebilir; yumuşak ve nazik davranmayı unutmayın. Ayrıca, karışıklarınızı (yukarıdan aşağıya doğru açmaktan ziyade) uçlardan başlayıp yukarıya doğru açmanız oluşabilecek zararın etkisini azaltacaktır. 

2. Saçınızı Rahatlatın: Havalandırma/Saç Kurutma.

Makinesi İkilisini Deneyinİpucu: Sırılsıklam ıslak saçı hemen saç kurutma makinesiyle kurutmak yerine saçınız %80 oranında kuruyana kadar bekleyin, sonra saç kurutma makinesiyle kurutun. Böylece saçınıza ısı uyguladığınız süreyi en aza indirmiş olurken mükemmel fönlü saçı da elde edersiniz. 

3. Ters Tarama Saçınızın Dostu Değil.

Saçınızı ters taramak veya arkaya doğru taramak çabucak hacim kazandırmak için kullanılan bir yöntem olsa dahi saçınıza verdiği zarar elde ettiğiniz yarara değmez. Saçınızı her ters taramada, saç tellerini birbirine sürterek kırılmalara neden olursunuz ve bu da saçlarda zara görmüş bir görünüm demektir. Ters tarama yerine, hacim katıcı ürünü deneyin ve saçınızı baş aşağı şekilde fön makinesi ile kurutun. Bu yöntemle her bir saç telinin arasına ufak bir boşluk eklenerek istediğiniz hacimli görüntüyü ve çekiciliği elde ederken saçınıza zarar vermezsiniz. 

4. Cildinizi ve Saçınızı Yaz Güneşinden Koruyun. 

UV ışınları cildinize zarar verdiği gibi saçlarınıza da zarar verir. Koyu renk saçlarda UV ışınlarına karşı daha fazla koruma bulunmaktadır, ancak daha açık sarı saçlar güneşin zarar verici ışınlarına karşı daha korumasızdır. Profesyonellerden öneriler: bu yaz güneş altında mısınız? Şapka takmayı unutmayın! 

5. Hasar Önleyici, Anti-Oksidan Şampuanı.

DeneyinDuş suyunda bulunan ve gerçekten oksitlenmeden kaynaklı hasara yol açarak saçınızı zayıflatan minerallere karşı hasarı engelleyen anti-oksidan teknolojisine sahip şampuanı deneyin. Şampuanınızın içinde bulunan ve hasarı engelleyen anti-oksidanlar saçınızın daha fazla zarar görmesini önlerken saç kreminizin içerikleri de saç telinin üzerinde bulunan mikro çatlakları kapatır, pürüzlü kenarları düzeltir. 

Bu saç tedavi yöntemlerinin takip edilmesi ile çok daha sağlıklı ve daha az hasar görmüş saçlara sahip olma yolunda emin adımlar atmış olacaksınız. Ancak bu arada, kırık uç ve hasarlı saçlarınızın görünümünü bir saç onarım losyonu kullanarak veya tam da mükemmel olmayan ama o mükemmel görünümlü at kuyruğu veya topuz ile iyileştirebilirsiniz. İlgili ürünler

Bu Konuda Daha Fazlası