İçeriğe geçAramaya geç
pantene logo
SAÇ RENGİNİZİN ÖMRÜNÜ UZATMAK
SAÇ RENGİNİZİN ÖMRÜNÜ UZATMAK

SAÇ RENGİNİZİN ÖMRÜNÜ UZATMAK

SAÇ RENGİNİZİN ÖMRÜNÜ UZATMAK

Siz de bizim gibiyseniz, muhtemelen saçlarınız ne kadar daha kızıl, daha sarışın ya da daha esmerse (veya daha pembe, veya daha mavi veya daha gölgeli) sizin için o kadar daha iyi. Bir renk konusunda takıntılıyız ve bu yüzden harikuladenin mükemmel gölgesini elde ettikten sonra rengin solmasını görmek bizim için bu kadar zor. Saçı renkten nasıl koruyacağımız tam olarak anlamak için, haydi laboratuvar önlüklerimizi giyelim ve saç boyamanın saça ne gibi etkisinin olduğunu araştıralım.

Saç Renklendirmenin Saçınıza Olan Etkileri

Saç renklendirme, saçınızın yapısını değiştiren oksidatif bir işlemdir. Kimyasallar, çaçınızın içindeki renk pigmentlerine yerleşmek için saçınızı kabartır ve saç tellerinizi daha gözenekli hale getirerek rengin absorbe olmasını sağlar. Renk=iyi. Su=kötü! Saçınız daha gözenekli hale geldiğinde, kimyasallar gibi su da saç tellerinize kolaylıkla işlediği için göz kamaştıran renginiz suyla beraber akıp gider. Aslında, saç boyalarının akmasının yaklaşık %80'i yalnızca sudan kaynaklanır.

Renk Solmasına Karşı Koruma

Kıskandırıcı güzellikteki saç rengini korumak söz konusu olduğunda yapmanız gereken tek şey saçınıza gereken özeni göstermek. Boyama işlemi saç kütikülünü pürüzlendirip saça hasar ve büyük ihtimalle de matlık verdiği için, saçınızı nazikçe temizleyecek bir renk koruyucu şampuan ve bakım kremi kullanmak çok önemlidir Saçınız için doğru ürünler kullanarak saç kütiküllerinizi yumuşatıp saçınızın parlaklığını artırabilirsiniz.

Saçlarınızı Dikkatli Şekilde

DurulayınSaçınızı çok sıcak su ile durulamak saç boyanızın daha çabuk rengini kaybetmesine neden olur. Daha ılık su kullanın ve sadece saçınızdaki şampuanı ve saç kremini durulamak için yeterli olacak kadar su kullanarak saç boyanızın daha uzun ömürlü olmasını sağlayın.

Kurulukla Mücadele

Saç boyası, saçın çok ihtiyaç duyduğu saç kreminden yararlanmasını güçleştirir. Ama bizim gibi boya hastaları için üretilen şampuan ve saç kremleri, saçınızın üzerine yapışmak üzere tasarlanmıştır. Örneğin, boyalı saçlar için üretilen şampuan, özel teknolojisi sayesinde saç kreminin saç teli üzerinde çalışmasını mümkün kılar ve saç yüzeyini iyileştirerek saçın korunmasını sağlar. Sonuç? Eğer saçınızı boya ise, boyalı saçlar için tasarlanan şampuan ve saç kremi ürünlerini kullandığınızdan emin olun.

İlgili ürünler

Bu Konuda Daha Fazlası