İçeriğe geçAramaya geç
pantene logo
BOYALI SAÇLARI KORUMAK İÇİN EN İYİ 5 İPUCU
kadın saçlarını yıkıyo gülüyo

BOYALI SAÇLARI KORUMAK İÇİN EN İYİ 5 İPUCU

Bizim gibi renk müptelaları saçımıza verdiğimiz zararın farkındayızdır ama mükemmel gölgeyi elde etmek için de elimizden geleni ardımıza koymayız. Peki ya kötü haber? Yıpranma matlıktır, işte bu yüzden saçı daha fazla yıpranmalardan korumamız ve saçı renklendirdiğimizde kaybettiği sağlığın bir kısmını geri kazandırmak bu denli önemlidir. Saç doğal olarak şeffaftır ve saçın iç renginin parlamasını sağlayan da budur. Maalesef, renklendirmelerden kaynaklanan yıpranmalar bu "pencere"nin önüne adeta bir bulut çekiyor ve saç renginin daha cansız görünmesine neden oluyor. Boyalı saçları daha fazla yıpranmalara karşı korumak için hayatta kalma rehberimize İnceleyin.

1. Bakım kreminizin gücünü ortaya çıkarın: Saçınızın dokusunu iyileştirmek ve boyalı saçı korumak için şampuan ve bakım kremini duşun sonunda uygulamak yerine ilk başta uygulayın ve bakım kremini duş süresinde durulamayın. Hafta bir defa derinlemesine onarıcı saç maskesi uygulamak da fena olmaz!

2. Gece uygulanan bir saç maskesi deneyin:Yatarken durulanmayan bir bakım ürünü kullanmak, pürüzlü kütikülleri düzleştirecek ve boyama işleminden kaynaklanan hasarın bir kısmını giderecektir. Bir de sabah, derinlemesine bakım yapılmış ve mükemmel kokan saçlarla uyanmak dünyadaki en muhteşem şeylerden biri.

3. Sıcaktan kaçının:Her gün saç kurutma makinenizi, saç maşanızı ve düzleştiricinizi kullanmak yerine bir kaç gün ara vermeyi değerlendirin. Kendi kendine kurumuş doğal görünümlü bir saç, her zaman geçerli olan inanılmaz bir topuz veya gevşek bir saç örgüsünü deneyin. Profesyonel Öneri: saç kurutma makinesine gerek yok - şık bir şekilde toplanan saçlar ne kadar karışık görünürse o kadar iyi!

4. Ilık duş alın: Sıcak su boyanın düşmanıdır. Saçınızı çok sıcak su ile durulamak saç boyanızın daha çabuk rengini kaybetmesine neden olur. Daha ılık su kullanın ve sadece saçınızdaki şampuanı ve saç kremini durulamak için yeterli olacak kadar su kullanarak saç boyanızın daha uzun ömürlü olmasını sağlayın.

5. Sıcaklığa karşı önleminizi alın: Saçınızı saç kurutma makinesi ile kurutmanız gerekiyorsa (tabi ki Cuma akşamı ve fön çekmeniz gerekiyor) daima ısıdan koruyucu sprey kullanın. Isıdan koruyucu sprey saç tellerinin sıcaktan kızarmasını önleyecek ve aynı zamanda parlaklık ve saçınızın yapılmasında kolaylık sağlayıcı içeriklerin de saçınıza eklenmesini sağlayacaktır.

İlgili ürünler

Bu Konuda Daha Fazlası