İçeriğe geçAramaya geç
pantene logo
ŞAMPUAN101: DOĞRU ŞAMPUANI SEÇMEK
kadın saçlarını köpüklemiş

ŞAMPUAN101: DOĞRU ŞAMPUANI SEÇMEK 

Sülfat İçermeyen Bir Şampuan mı Kullanmalıyım?

Sülfat içermeyen şampuanları kullanmak hakkında bir sürü yanıltıcı reklam gördük, ama acaba çoğumuz şampuanlarda neden sülfat olmaması gerektiğini biliyor muyuz? Sülfat, her tür temizlik ürününde (vücut yıkama, yüz yıkama, el yıkama, vb) temizleme ve köpürtme amacıyla kullanılan bir yüzey-etkin madde sisteminin bir parçasıdır. Doğal yağlardan türetilen sülfat (pek çok diğer terkip maddeleri ile birlikte) temizlemek için tasarlanmıştır. 

Saç Tipiniz için En İyi Şampuan Hangisi?

İnce Telli Düz Saçlara mı Sahipsiniz?

İnce telli saçlar, kalın telli saçlara oranla %50'ye kadar daha az proteine sahiptir, bu sebeple şekillendirici ürünlerin kalıntılarının, kirin ve fazla yağın ağırlığı altında ayakta kalabilmek için çok çaba sarf ederler. Sonuç? Saç kırılganlaşır ve cansızlaşır. Saçınızı kullandığınız ürünlerin fazlalıklarından arındırmak ve pırıl pırıl yapmak üzere geliştirilmiş günlük hacimlendirici bir şampuanla işe başlayın Ağır nemlendiriciler barındırmayan temiz formülüyle daha dolgun, daha kalın görünen canlı ve hafif saçlara kavuşabilirsiniz. 

Karışık Kalın, Kıvırcık Kıvır Kıvır?

Kalın dalgalı saçlar kolaylıkla büyük hacimli ve kıvırcık hale gelebilir, bu nedenle nemlendirici veya yumuşatıcı bir şampuan saçların kontrol altına alınması için gereklidir. Şampuanı bolca kullanın; sıklıkla, daha kalın telli saçlar ince telli saçlar kadar sık yıkanmaz ve temizliği için daha fazla şampuana gerek duyulur. Bir başka alternatif ise kuru noktalarla mücadele için durulama gerektirmeyen ürünlerin kullanımıdır. 

Kıvırcık Kuru Saçların Kontrol ?

Altında TutulmasıÖzellikle kıvırcık şekillerin her biri özgün olduğu için kıvırcık saçlarla uğraşmak zordur. Bu kıvırcık şekillere sahip saçlar, saç derisinin nemlendirici doğal yağının saç köklerine erişmesine engel olurlar ve kıvırcık saça sahip kişilerde daha fazla kırılma ve kuruluk yaşanmasına neden olurlar. Kıvırcık saçlar için tasalanan nemlendirici şampuanlar saç tellerinin karmaşıklığını açar ve ıslak saçta kırılmayı en ez düzeye indiren koruma sağlar. Aynı zamanda, kafa derinize yumuşakça masaj yaparak kıvırcık saçların beslenmesini de sağlayın. Daha sonra şampuanı iyice yedirdikten sonra durulayın. 

İlgili ürünler

Bu Konuda Daha Fazlası