İçeriğe geçAramaya geç
pantene logo
YAĞLI SAÇLAR İÇİN BASİT ÇÖZÜM
kadın başını ellerinin arasına almış

YAĞLI SAÇLAR İÇİN BASİT ÇÖZÜM

yapin,

SAÇ TESTİMİZ

UZMANLARIMIZIN YORUMUNU ALIN

saç yazılı kadın silüeti

SAÇ YAPINIZ…

 1. Kalın/Gür

 2. Normal

 3. Ince TelliSAÇ TİPİNİZ…

 1. Siki Kivircık

 2. Dalgalı/Geniş Dalgalı

 3. Çoğunlukla Düzactivity level yazan tenis raketli resim

EGZERSİZ SIKLIĞINIZ…

 1. Düzensiz olarak / Isteksizce

 2. Haftada 2-3 kez orta seviyede

 3. Haftada 5'ten fazla, orta veya yüksek yoğunlukta

çevre yazan bulut ve güneşli resim

Yaşadığınız yerde HAVA…

 1. Kuru ve iliman (Elektriklenme!)

 2. Dengesiz (kontrolden çıkan saçlar)

 3. Nemli (nüfus: sizsiniz)SAÇINIZLA İLGILİ SONUÇLAR

 1. ’LAR ÇOĞUNLUKTAYSA

Haftada 1-2 kez yıkayın.
1 haftada birkaç kez yıkayarak idare edebilirsiniz. Yine de havanın durumuna ve o haftaki egzersiz durumunuza gore saçınızı daha sık yıkamanız gerekebilir, unutmayın. 1. ’LAR
  ÇOĞUNLUKTAYS

Haftada 3-4 kez yıkayın.
Boylece saç şeklinizi daha uzun süre korursunuz. Yine de bazı günler yıkamak istemeseniz de yıkamalısınız.

 1. ’LAR ÇOĞUNLUKTAYSA

Haftada 5-7 kez yıkayın.
Yaşam tarzınız ve hava durumunu düsünürsek, kendinizi ferah ve temiz hissedebilmeniz için şampaun kullanmadan yapamazsınız, Fakat endişelenmeyin, saçınızın her yıkamada daha sağlıklı görünmesini sağlayan şampuanlar da var!

Yoğun geçen günlerinizde zaten yeterince kaygılanacak, endişe duyacak şeyiniz var, bunların arasında bir de güzellik rutininizi korumak olmamalı. Şu iki kelime rutininiz ile ilgili olası sorunu en iyi şekilde ifade ediyor: yağlı saç.

Ancak merak etmeyin, yardım yolda! Saçınızdaki kötü yağları atmak için bilmeniz gereken tek şey iyi olanları tutmak ve şekillendirme için kullandığınız ürünlerin kalıntılarını “detoks” yaparak, arındırmak.

Saçlarımın Yağlanmasını Nasıl Durdururum?

Saç derimiz ve saç tellerimizde birçok doğal yağ bulunur. Hatta, saç derimiz her gün 2-4 gram arası yağ ( ya da sebum) üretir. Bu miktar kabaca ½ tatlı kaşığı ayçiçek yağına eşittir. Saç derinizin her gün üreteceği yağ miktarını değiştiremeyecek olsanız da, bunu kontrol altına almak için yapabileceğiniz bazı şeyler var. Örneğin, saçı doğal kıllı saç fırçası ile taramak bunlardan biri. Doğal kıllı saç fırçaları yağı eşit oranda saç boyunca dağıtır, saç derisinde biriken yağı arıtarak saç uçlarına dağıtır. Bu da karma saç oluşumunu önlemeye yardımcı olur: yani kökleri yağlı, uçları kuru saçlar. 

Saçımın Gerçekten Temiz Olduğunu Nasıl Anlarım? 

Aqualight Şampuanı doğrudan saç derisinin üzerine uygulayın ve saça masajla yedirin. Saç derisi yağın en çok biriktiği yer olduğundan şampuanı bu alana uygulamak önemlidir. Saçınızın temiz olduğunu en net şekilde gösteren işaret, şampuanlama sırasında saçınızın köpürmesidir. Kir ve yağ köpüklerin oluşmasını önleyebilir. Bu nedenle ilk köpürtme denemenizde bunu görebilirsiniz. Böyle bir durumda saçınızı ikinci kez şampuanlamanız gerekebilir. Pantene’in Saç Araştırmaları Enstitüsü ile çalışan saç doktorlarına göre, saçınızı yalnızca şampuan kalıntıları NAolana kadar durulamalısınız. 

Eğlenceli bir bilgiye ne dersiniz? Şampuan içindeki bazı etken maddeler saçınızı durulamaya başlamadan önce aktive olmaz. Kim bilebilirdi ki! 

Saçımı Ne Sıklıkla Yıkamalıyım? 

Miami Üniversitesi’nde Dermatoloji Profesörü olan Dr. Antonella Tosti, bu soruya “Saçınızı ne sıklıkla yıkadığınız sizin kişisel seçiminiz. Ancak hastalarıma saçlarını haftada en az 2-3 kez şampuanla yıkamalarını söylüyorum ve her gün yıkamada da bir sakınca görmediğimi ayrıca belirtiyorum. Yıkama sırasında saç derisine odaklandığınızdan emin olun. Ayrıca egzersiz sonrası yıkanmayı da tavsiye ediyorum, zira saçlarda kalan ter, saç derisini tahriş edebiliyor.” diye yanıt veriyor. Egzersiz sıklığı dışında saçların yıkanma sıklığını etkileyen diğer unsurlar arasında kişinin yaşadığı yerdeki iklim şartları, saç tellerinin kalınlığı (ince saçlı olanların saçları daha kolay yağlanır), yağlı, kuru ya da karma saça meyilli olunup olunmadığı ve şekillendirme için kullanılan ürünler yer alıyor. 

Öyle çok şey duyuyorum ki. Peki ama yağlanmaya meyilli saçlarımı nasıl kurtarabilirim? 

Aqualight Şampuan: Arındırıcı şampuanlar, haftada bir kez kullanıldığında saça bukleli görünüm vermek için kullanılan ürünlerin kalıntılarını temizleyebilir ve günlük şampuanlama rutininizi “sıfırlayabilir”. Berrak bir şampuan tercih edin, zira şampuanların şeffaf olması şampuanların tamamen temizlemeye, arındırmaya odaklı olduğuna işaret eder. 

Ve unutmayın, saçınız yağlanmaya meyilli olsa dahi, yine de saç bakım kremi kullanabilirsiniz. Korkacak bir durum NA. 

Birbirine karışmış, dolanmış saçları açmak için saç bakım kremini önce saç uçlarına ve sonra da saç derisine temas etmeyecek şekilde saçlarınızın tüm uzunluğu boyunca uygulayın. İlgili ürünler

Bu Konuda Daha Fazlası