İçeriğe geçAramaya geç
pantene logo
SEYRELEN SAÇLAR
kadının yüzüne ışık çarpıyor

SEYRELEN SAÇLAR

Mevsimden mevsime değişen tek şeyin gardrobunuz olduğunu mu düşünüyorsunuz? Tekrar düşünün. Doğal saç dökülmesi de değişebilir.

Gerçekte, büyüme döngüsüne bağlı olarak günde yaklaşık 50 - 100 saç telinin dökülmesi normal karşılanmalıdır. Ama en sevdiğiniz elbisenizin üstüne dökülen ya da saç fırçanıza takılan o saç tellerinden kaçı kırılmalardan dolayı, kaçı yalnızca doğal saç dökülmesi? Bunu anlamak her zaman kolay olmaz.. 

Dökülen o saçların uçları temiz ve yuvarlak ise muhtemelen doğal büyüme sürecinin sonucunda dökülmüşlerdir. Pürüzlü ve kırık saç uçları, saç tellerinin kırılmaya bağlı olarak (okuyun: o tutamları boş verin) döküldüğü anlamına gelir.  

Gerçek şu ki, genetik ve yaş, saç bakım ürünleri gibi yüzey ürünlerinden epey uzakta olan saç derisinin derinliklerinden kaynaklanan saç seyrelmesinin önemli bir kısmını oluşturmaktadır. Ama DNA kodunuzda bağlı olarak, saçınızın ne kadar seyreleceğini kontrol edemeseniz de, seyrelmiş saçların görünümü ile ilgili yapabileceğiniz bir şeyler var. Aşırı saç dökülmelerinden endişeleniyorsanız ya da ani saç dökülmesi yaşadıysanız, doktorunuza danışın. 

Özellikle saçınız ıslakken yıpranmaya oldukça meyilli olduğundan, saçınızı fırçalamaktan kaçının.

Mümkün olduğunca fırça kullanmayın; bunun yerine, saç bakım kremi uyguladıktan sonra karışmaları açmak için geniş dişli bir tarak kullanın. Saçlarınızı ıslakken fırçalamanız durumunda, saçlarınızı açmak için daha az sayıda diş içeren havalandırmalı bir fırça tercih edin. 

Tabi ki, her zaman kıvırcık saçınıza her zaman daha dolu bir görünüm verebilirsiniz. Saçın daha hacimli gösterilmesi seyrekleşmeyi saklamanın da en iyi yöntemidir ve bunun için hacimli şekil veren ürünleri tavsiye ederiz. Daha ince saçlarda saç kremi kullanımı mantıksız gibi görünse de modern hafif teknolojiler kırılma nedeniyle daha fazla saç kaybını saçlarınızı bastırmadan önler ve hacimli bir saç görünümü sağlar. Daha dolu saç biçimleri kafa derisini daha iyi saklamaya yardımcı olur. Bu nedenle, aklınızda olan o kıvırcık, dalgalı tarzları denemenin tam zamanı olabilir. Değişik bir görüntü için, saç ayırma çizgisinin olduğu yeri kapamak için saçlarınızı biraz dağıttın. 

İlgili ürünler

Bu Konuda Daha Fazlası