İçeriğe geçAramaya geç
pantene logo
SAÇIM NEDEN INCELIYOR?
Kadın saçlarını topuz yapmış

Saçım neden inceliyor?

Saçının normalden daha ince göründüğünü fark ettin ancak nedenini çözemiyor musun? Bu makale sana daha fazlasını öğrenmen için yardımcı olacak…

Saçının inceldiğini fark ettiğinde bunun nedeni iki şeyden biri olabilir: saç yoğunluğundaki azalma yani başındaki tel sayısı veya saç tellerinin kalınlığındaki bir değişiklik. Her iki seçenek de keyif kaçırıcı olabilir fakat iyi haber şu ki "Saçım neden inceliyor?" sorusunun cevabını öğrendikten sonra çözüme bir adım daha yaklaşmış olacaksın. 
 
Saçının inceldiğini fark ettiysen yalnız değilsin. Kadınların % 80'i saçlarının ince görünmesine neden olan saç yıpranmalarından muzdariptir ve kadınların % 25'i bu durumdan endişe duymaktadır. 
 
Peki saçın neden inceldiğini nasıl anlarsın? Bu metni okumak iyi bir başlangıç olacaktır…

Saçım neden bu kadar ince?

Saçına düşkünlerine göre sık şampuan kullanımı buklelerinize zarar vererek onları susuz bırakabiliyor. Doğru değil! Saçınızı ne sıklıkla temizleyeceğiniz saç tipinize, şeklinize ve yaşam tarzınıza bağlı olmakla beraber tamamen size kalmış. Şampuan bağımlıları her ne kadar saçlarını mahvetme tehlikesiyle karşı karşıya değilse de, saçlara zarar vermemek önemlidir. Saç tipinize göre formüle edilmiş bir seri (şampuan, saç bakım kremi ve şekillendiriciler) kullanın, saçınıza nazik davranın (sert fırçalama veya taramak NA, özellikle de saç ıslakken!) ve saçınıza ısı veren aletlere haftada bir iki gün ara verin.

İlgili ürünler

Bu Konuda Daha Fazlası