İçeriğe geçAramaya geç
pantene logo
SAÇ İÇİN BAMBU
Bir birkiden 4 adet var bir de yaprak

SAÇ İÇİN BAMBU

Tıpkı yiyecekler gibi saç ve güzellik dünyasında da sürekli yeni bir mucizevi içerik keşfediliyor gibi görünüyor fakat zaten yüzyıllardır olan bazı harika bileşenler var. İşte saç için Bambu hakkında bilmen gerekenler burada. 
 
Geleneksel Çin kültüründe bambu, güzelliğin ve şansın sembolüdür hatta ahlaki bütünlüğün, direnişin, alçak gönüllülüğün ve sadakatin karakterini temsil eder. Binlerce yıldır güzelleştirici özellikleriyle tanınan bambu, 1368'deki Ming hanedanlığından bu yana güzellik ritüellerinde kullanılıyor. Çelikten daha güçlü olduğu söylenen bambu, inanılmaz büyüme özelliklerine sahip ve dünyadaki en hızlı büyüyen bitki. Rapunzel benzeri uzunlukları hayal ediyorsan, bu zor "uzama" sürecini aşamazsan veya zayıf saç telleri, saç dökülmesi endişelerin varsa bambu gerçekten de saçında mucizeler yaratabilir. 

Bambunun saçlar için faydaları

Bambulu saç ve güzellik ürünlerinin, saç bakım rutininin bir parçası olması gerektiğinin bir numaralı nedeni saç sağlığını içeriden iyileştirmeye yardımcı olabilmesidir. Saçlar için bambu özünün bu kadar iyi olan yanı, bambunun en besleyici kısmından yapılmış olmasıdır. Karmaşık bir amino asit, vitamin ve mineral kaynağı içeren dünyadaki en zengin silis kaynaklarından biridir. Bitkinin % 70'i tamamen doğal besleyicilerden oluşmaktadır. Kan damarlarını güçlendirmeye ve dolaşımı iyileştirmeye yardımcı olan, saç derine kan akışını uyaran ve büyümeyi teşvik eden bir mineraller barındırır. Bambu saç yağı, bambuyu kullanmanın alternatif bir yoludur. Bitkinin yaprakları ve sapı, saça güç ve elastikiyet kazandırmak için doğrudan uygulanabilen veya formülasyonlar içinde bir bileşen olarak uygulanabilen yağlarla aşılanır. Saçın bambu onarımı alır ve bunun için sana teşekkür eder.

Ancak bambulu en iyi ürünleri arıyorsan, başka yere bakmana gerek yok. Pro-V Miracles Uzun ve Güçlü serisinin ana başlıklarını oluşturan Pantene saç bakımı uzmanlarımız Pro-V biliminin gücünü biyotin ve bambu ile birleştirdi. Ayrıca koleksiyondaki şampuan ve saç kremleri mineral yağ ve renklendirici içermez. Pantene Pro-V Miracles Uzun ve Güçlü Şampuan aradığın bambu şampuanıdır. Kopmaya bağlı saç dökülmelerinin azalmasına yardımcı olurken, şekillendirmeden kaynaklanan yıpranmaya karşı % 100 daha güçlü uzayan saçları destekler. Pantene Pro-V Miracles Uzun ve Güçlü Saç Bakım Kremi ile birleştiğinde saç tellerinin gücündeki farkı hemen fark etmeye başlayacaksın. 

Bambu ince saç tellerinin güçlenmesine veya saç tellerindeki yıpranmanın giderilmesine yardımcı olabilir mi? 

İlgili ürünler

Bu Konuda Daha Fazlası