İçeriğe geçAramaya geç
pantene logo
KIRIK UÇLARA VEDA EDİN
Uzun kıvırcık saçlı kadın

KIRIK UÇLARA VEDA EDİN

Ama makası elinize almadan önce, derin bir nefes alın - yardım yolda. Saç uçlarınızdaki o sinir bozucu kırılmaları önlemenin, artık çok geçse o zaman da, onarmanın yolları işte burada. Bu basit ipuçlarını takip edin ve yıpranmış saç uçlarından kurtulun.

Kırıkların Henüz Oluşmadan Durdurulması

Size iyi bir haberimiz var: Eşit şartlarda kıyaslandıklarında, saçınızın en az %80'ini oluşturan benzersiz protein yapısı sayesinde sağlıklı saçlar çelikten daha güçlüdür. Peki ya kötü haber? Yıpranma, saçın tel dokusunu birlikte tutan proteinlerin azalmasına sebep olur. Proteinler bir defa kaybedildiğinde, saç telinin zayıflayan uçları çözülmeye başlayarak hepimizin gıpta ettiği bakımlı ve canlı kaküllerin yerine sert kaküllere sahip olursunuz. Bu sonuca karşı mücadelenin etmenin üç temel yolu vardır: 

Ama siz düzleştiricilerinizi, saç fırçalarınızı ve saç kurutma makinelerinizi bir kenara atmadan önce, uçları kırılmaya meyilli saçları nemlendirip yumuşaklaştırdığı kanıtlanmış teknolojileriyle güçlendirici şampuan ve şekillendiricilerin, saç kırıklarının oluşumunu önlemeye yardımcı olduklarını hatırlatmak isteriz. Ayrıca bu ürünler, saç fiberi üzerindeki zayıf noktaları hedef alıp sağlamlaştırır; kırık oluşumlarını başlamadan önlemek üzere saç uçlarını güçlendirir. 

Kırıklar oluşmaya başlamış ise hiç endişelenmeyin! Zayıf saçların onarımı için gene de bir girişimde bulunabilirsiniz. Saç kırıklarını ortadan kaldırmanın kalıcı çözümü saç kesimi olsa dahi, kırık saç tedavisinin uygulanması, yıkamalar arasında kırılmış saçları yeniden bir araya getirebilir. Bu ileri seviye teknoloji ile (oku: pozitif yüke sahip içerikler, negatif yüke sahip içeriklerin bir arada kalmasını sağlar) saçınızın içindeki bileşenler bir araya getirilerek "yapıştırılır". 

İlgili ürünler

Bu Konuda Daha Fazlası