İçeriğe geçAramaya geç
pantene logo
Saçta daha fazla hacim nasıl elde edilir?
geniş bir gül resmi pembe

Saçta daha fazla hacim nasıl elde edilir?

El çantaları ve saç söz konusu olduğunda, "daha büyük daha iyidir" sloganımızdır. Canlı ve parlak görünen saçlar sağlık verir ve yumuşak, hacimli saçlarda her kıyafete göz alıcı bir hava katan bir şeyler vardır. Kırmızı halı ile karşılanan hanımefendilerin canlı ve parlak saçlara sahip olmasına şaşırmamalıyız. Herkesin gözleri üzerindeyken onların harika saçlara sahip olması şaşırtıcı değil. Hacimli, dolgun saçlar herkese adımlarında bir değer katar. 

 Saçlarınız düzleştiyse veya eskisi kadar canlı değilse, muhtemelen saçınıza nasıl daha fazla hacim kazandıracağınızı araştırıyorsunuz, bu yüzden doğru yere geldiniz. Gevşek bukleleri şişirmenin en kolay yolları için okumaya devam edin ve size uzun süre kalıcı bir hacim bırakın. 

Hadi bakalım, saça hacim katalım

Büyük, kabarık saçlar onlarca yıldır dilek listelerimizin başında yer alıyor. Brigitte Bardot'un 1960'lardaki kabarıklığını, Cindy Crawford'un 90'lardaki süper model süper saçını ve Beyoncé ve Jennifer Lopez'den Kardashian'ın herhangi birine kadar günümüzün ikonik saç inspo ikonlarını düşünün, geniş ve harika kabarmış saç her şeydir.  

 Sağlıklı, modern bir hacmin temeli, ilk adımdan itibaren saçlarına hayat veren ve onları kaldıran harika bir temizleme ve bakım rejimidir. Pantene'nin yeni Lift & Volume ürünü, gül suyu, hint yağı, biyotin ile yenilikçi saç bakım teknolojisi ve Pro-V besinlerini harmanlayan dörtlü derinlemesine besleyici ve onarıcı elementlerle aşılanmıştır. Saç tipiniz ne olursa olsun, daha fazla saçınız olsun istiyorsanız, saçı ağırlaştırmadan ürün birikimini ortadan kaldıran hafif bir şampuanı tercih etmeniz önemlidir. Yeni Hacimli ve Havalı Şampuan, saçların ince ve sönük görünmesine neden olabilecekağırlık olmadan, saçın nemi tutması için ihtiyaç duyduğu besinleri besleyerek kuru, hasarlı saçları nazikçe temizler. 

 Saçınızın kökten uca bakımı, daha fazla yaşamı teşvik etmek ve her bir saç telini uzatmak için hayati önem taşır. Hacimli ve Havalı ürün ailesi gibi sülfatsız ve silikonsuz şampuan içeren ürünleri seçerek her saç telini değerli kılın. 

 Saçınızı ne sıklıkla yıkadığınızı düşünün. Çok sık zararlı olabilir, her ek temizlikte bukleleri kurutabilir, ancak aynı şekilde şampuanlar arasında çok uzun sürmeyin. Uzmanlara göre, ideal olan haftada 1-2 kezdir, ancak optimal frekansınızı bulmak için rejiminizi deneyin.   

 Daha güçlü, daha hacimli saçların peşindeyseniz, bir sonraki adım bakım rutininizdir. Saçınızı yıkarken, doğru ürünleri kullandığınızdan ve çok fazla kullanmadığınızdan emin olun. Pantene'nin yeni Hacimli ve Havalı Silikonsuz Saç Kremi gibi hafif, hacim kazandıran bir saç kremini tercih edin, bu saç tellerini kökten uca besler, saçı ağırlaştırmadan orta boylara ve uçlara uygulayarak sadece o kolay havadar dokuyu korur. Derinlemesine nemlendiren ancak hafif dokusuyla saçın içeriden güçlendirilmesini sağlamak için çalışır ve %100 gözle görülür şekilde daha kalın, daha dolgun saçlar sağladığı kanıtlanmıştır*. Evet, %100. Haftalık bakım uygulamaları da her yıkamada hacim ve canlılık yaratmak ve korumak için bir zorunluluktur. Pantene's Body & Strength Silicon Free Mask'in biyotin açısından zengin formülü, saç derisini yatıştırıcı gül suyuyla bir araya gelerek her bir teli içeriden onarır, saçınızın çekirdek yapısını nemlendirir, böylece sağlıkla dolu bir görünüm ve his verir. Sağlıklı saçlar, taklit edilmesi zor bir iç canlılık ve doğal hacim yayar, ayrıca iyi beslenmiş saçları şekillendirmek çok daha kolaydır.  

Saça nasıl daha fazla hacim verilir

Hepimiz saçlarımızı belirli bir şekilde kullanma eğilimindeyiz veya istediğimizden daha az optimal şekilde tedavi ediyoruz, ancak bu günlük stres faktörleri (ısıtılmış şekillendirme, sıkı kabarık saçlar, yanlış ürünler veya çok fazla ürün kullanmak) saça zarar verebilir.  Saç bakım hatalarımızı durdurduğunuzda, şekillendirme ürünleri harika saçlara sahip olmanızı sağlayabilir.   

Saça nasıl daha fazla hacim vereceğinizi ararken, bariz olanı gözden kaçırmak kolay olabilir, ancak hacim elde etmenin en hızlı yolu, saçlar yüzde 90 kuruyken başınızı baş aşağı çevirmek ve saç kurutma makinesini köklerine püskürtmektir. Saçınız için bir yüz germe işlemi gibi, bu şekilde kilitleri kuruttuğunuzda, kökler saç derinizden ayağa kalkar ve anında yükseklik verir. Pantene'in 7'si Bir Arada Ağırlıksız Yağ Mist'i gibi ısıyı koruyan, elektriklenmeyi azaltan bir ürünün eklenmesiyle, saça muhteşem bir hacim kazandıran, uzun süre kalıcı inanılmaz bir dolgunluk elde edebilirsiniz. 

 Saçınıza nasıl daha fazla hacim verilir? Bu basit tüyolarla başladıktan sonra, son derece hacimli saçlar sizindir demektir. İnce saçların nasıl daha kalın gösterileceğine dair daha fazla tüyo için kılavuzumuza bir göz atın!