İçeriğe geçAramaya geç
pantene logo
İnce Saçlar için Hacimlendirme Rehberimizi İnceleyin
Gözlüklü kadın hafif gülüyor

 İNCE SAÇLAR İÇİN HACİMLENDİRME REHBERİ

Daha ince saçlı kadınlar için sadece bir kaç saat içinde sönükleşen bir stili mükemmelleştirmekten daha kötü bir şey NAtur. Bu. En. Kötüsü. Ama temizlik rejiminize verilecek bir kaç ince ayar ve içeriden bir kaç stilist tüyosu ile birlikte, kuaför salonuna gitmeden saçlarınızı dolgunlaştırmanız mümkün olacak. 

Az ama Öz

Herkesin saçı farklı yaratılmıştır. İnce telli saçlar kalın telli saçlara kıyasla %50 daha az tel teli dolgunlaştırıcı proteine sahip olduğu için düz ve cansız görünebilir. (En azından saçlarımız daha parlak ve yumuşak...değil mi?) Bu sebeple, ince telli saçlar için doğru ürünleri kullanmak hacim kazanmak adına kritik önem taşır. Mükemmelce bir diyete hafif formüllü şampuan ile bakım kremi ve iyi bir saç hacimlendirici dahil edilmelidir. Bu kadar. Tabii ki, az miktardaki durulanmayan bakım kreminin veya BB kreminin saç diplerine uygulanması saçınızı aşırı derecede düz yapmayacaktır; ama iri dalga fön istiyorsanız, şu söze kulak verin: az ama öz.

Fönlerinizi En Üst Seviyeye Taşıyın

Eğer saç kurutma makinesi kullanacaksanız mutlaka hacimlendirici kullanın ve saçınızın hacimli gözükmesini sağlamak için favori uzman ipuçlarımızın bazılarını deneyin. Bizim favorilerimizden birkaçı saçınızı her zamankinin tersi yöne doğru ayırmak, saçı bir topuz halinde kurutmak veya kafanızı öne doğru eğip enseden uçlara doğru bir kurutma yapmak ile saçınızı tutturup bırakarak kendiliğinden kurumasını sağlamak. Tutturduğunuz saçı, bu şekilde tamamen kurutarak saç tellerinin içinde bağ oluşmasını sağlarsınız; bu da köklerin daha çok hacimlenmesine yardımcı olur. Ense kısmındaki saç diplerine biraz saç spreyi uygulamak da işinize yarayacaktır. 

İkinci Gün Görünümünü Deneyin

İnce saç tellerine sahip hanımlar için ikinci gün görünümünün en büyük sakıncası yağ faktörüdür ve bu nedenle kuru şampuanı veya talk pudrasını önermekteyiz. Kısa bir püskürtme, saçları aşağı doğru bastıran yağ fazlalıklarını toplar. Saçları yenilemek için az miktarda kuru şampuan harikalar yaratır; tüm yapmanız gereken, şekil vermeden önce saç fırçanızla kuru şampuanın tamamının saçlarınızdan çıktığından emin olmaktır! 

Daha fazla şekillendirme önerileri için şuraya bakın:

en iyi hacimli saç şekillendirme önerileri. 

 

İlgili ürünler

Bu Konuda Daha Fazlası