İçeriğe geçAramaya geç
pantene logo
PARLAK SAÇI NE YARATIR?
kadın pantene tokası takmış

PARLAK SAÇI NE YARATIR?

Pantene, "pırlanta parlaklığında" saçlar için 4 önemli özellik tespit etmiştir: - pürüzsüzlük, saflık/arılık, düzenlilik ve yansıtıcılık Bu özellikleri sırayla ele alalım.

Pürüzsüzlük: Parlak bir saça ait ışıltılı bir yüzeyin pürüzlerden ve diken diken olmuş uçlardan uzak olması gerekir. Yüzeydeki kusurlar, saçın parlaklığını büyük ölçüde azaltır. Kütikül yüzeyinde ideal olarak çizikler ve oyuklar olmamalıdır.

Saflık: Parlak saçlar elde etmek için, saçın kütikül katmanlarının matlaştırıcı mineral ya da saç şekillendirici ürün kalıntıları ile bozulmamış olması gerekir.

Düzenlilik:  Parlak saçlar, ışığın saçın üzerinden kontrollü bir açı ile göze yansıması için tıpkı kristaller gibi bir düzenliliğe ihtiyaç duyar. Saçın düzenliliğini arttırmak, yüksek dolgunlukta parlaklık vermek için ışığın dağılmasını en aza indirger.

Yansıtıcılık:  Saçın doğal olarak yansıtıcı olan yüzeyi, saçın ışıltısını en yüksek noktaya çıkarmak için ışığı tüm parlaklığı ile yansıtan belli bazı bileşenlerle geliştirilebilir.

İlgili ürünler

Bu Konuda Daha Fazlası