İçeriğe geçAramaya geç
pantene logo
NASIL ŞAMPUANLAYACAĞINIZI BİLDİĞİNİZİ DÜŞÜNÜYOR MUSUNUZ? TEKRAR DÜŞÜNÜN!
kadın köpüklü eller le gözüne tutuyor

NASIL ŞAMPUANLAYACAĞINIZI BİLDİĞİNİZİ DÜŞÜNÜYOR MUSUNUZ? TEKRAR DÜŞÜNÜN!

İtiraf edin, saçlarımıza karşı çok acımasız davranıyoruz - özellikle de duştayken. Ve hepimiz de sanki şampuanlama uzmanları olduğumuzu düşündüğümüz için, temizlenmeyi en yükseğe çıkarıp yıpranmayı en aza indirmek için uygulayabileceğiniz bir kaç ipucumuz var. İşte temizlenmeyi güzelleşmeye çevirmenin yolu: 

Yıkamadan Önce Dolaşıklıkları Açın:

Dolaşık bir saçla duşa girmeyi aklınızın ucundan bile geçirmeyin! Saçınız en güçsüz olduğu an ıslak olduğu andır; çünkü şişer ve esner; yani çok daha kolayca kırılabilir. Saçınızı kuruyken geniş dişli bir tarakla nazikçe taramanız kırılmayı en aza indirecektir. 

Bir Uzman Gibi Şampuanlayın:

Şampuanlamaya tepeden başlayıp aşağıya doğru devam edin. Yeni düğümlerin oluşmasını engellemek için şampuanı öncelikle şekillendirici kalıntılarının ve yağın biriktiği saç diplerinize uygulayın ve buradan uçlara doğru, suyun aktığı yönde ilerleyin. Saçı deli gibi karıştırarak yıkamak gibi bir alışkanlığınız olabilir, ancak bunun en nemlendirici şampuanların bile açamayacağı karışıklıklara yol açabileceğini unutmayın. Düğümlerden kaçınmak ve hasarı en aza indirgemek için saçınızı şampuanlamaya diplerden başlayıp saç uçlarına doğru ilerleyin. Eğer ilk seferde köpükler saçınızın tamamını temizlemeye yetmediyse ikinci kez şampuanlayın. Aşırı yağ ve kir şampuanın köpüklerini NAeder. Köpük çabucak kayboluyorsa, saçınız tamamen temizlenmemiş demektir. 

Saç Kremi 101:

Şampuanlamanın tersine, saç keremini tersten uygulayın. Şampuanı duruladıktan sonra saç kremini saçlarınızın ucundan başlayarak uygulayın ve saç köklerine doğru gidin. Duşta, parmak uçlarınızı veya geniş dişli bir tarakla, saçların uçlarından başlayarak saç boyunca yukarı doğru yumuşakça tarayın. Duşunuzu almaya devam ederken saç kreminin saçınızda kalmasına izin verin ve en son çıkmadan önce durulayın. 

Dokunarak Kurutun, Ovmayın:

Saçınızdan ıslaklığı bir kuru havlu ve hatta bir mikro-fiber bez ile dokunarak alın. Saçınızı ovarak kurulamanız durumunda saç derisi hırpalanacak, saçlar karışacak ve kıvırcık bir saça sahip olacaksınız. Saçınıza şekil vermeye hazırlık amacıyla, geniş dişli bir tarak veya seyrek topuz telli bir fırça kullanın. İlgili ürünler

Bu Konuda Daha Fazlası