İçeriğe geçAramaya geç
pantene logo
kivircik-kiz-sekillendirme-ipuclari
kıvırcık saçlı kadın karşıya bakıyor

KIVIRCIK KIZ ŞEKİLLENDİRME İPUÇLARI

Kıvırcık bir kız olmak hiç de kolay bir şey değil – birazcık nem ve puff! Elveda tarz, hoş geldin kabarıklık. Ama kıvırcık saç problemli saç demek değildir -- bukle gücünüzü maksimum yapacak en iyi beş ipucumuza bir İnceleyin.

Saç Ürünleriyle Kendinizi Kaybetmeyin

Bukleler söz konusu olduğunda, ürünler arasında denge kurmak mühimdir. Kıvrımların doğası gereği kıvırcık saçlar saç derisindeki doğal yağın saç kılının gövdesine ulaşmasını çoğu zaman engellediği için saç derisi yağlanırken saç uçları kuru kalabilir. Bu yüzden, şampuanı temizlenmesi için saç derisine uygularken, bakım kremini nemlenmesi için saç uçlarına uygulamak çok önemlidir. Pürüzsüzlük ve belirginlik seviyesini artırmak için diyetinize bir adet kıvrılmalara karşı serum veya saç nemlendiricisi ekleyin. Bu tarz bir bakım, saçınızın 'sert mikro-uçlar'ını yumuşatmanıza yardımcı olarak buklelerinizi daha hafif, belirgin ve düzenli gösterir. 

Saçınızı Havalandırmayı veya Saç Difüzörü Kullanmayı Deneyin

Kıvırcık saça sahip olanlar için saç kurutma makinesini hiç kullanmayıp saçlarını sadece doğal şekilde havalandırarak kurutmak yeterli olabilir. Hasar riskini en aza indirmesinin yanı sıra saçı havalandırarak kurutma yöntemi, saç kurutma makinenizi parçalamak istediğiniz o sıcak yaz günleri için de mükemmeldir. Zaten doğal haline bırakılmış bir görüntü elde etmeyi amaçlıyorsanız sertleştirmeyen bir saç köpüğü ile saçınızı tutamlar halinde kıvırarak bukleleri kafanızın tepesinde tutturmayı deneyebilirsiniz. Saçınızı nazikçe parmağınıza dolayıp kuruması için kafanıza tutturarak o canlı, mükemmel lüleli saçlara çok az çabayla sahip olabilirsiniz. Eğer aceleniz varsa ve saç kurutma makinesi kullanmak zorundaysanız (selam #her şeye geç kalan), difüzör kullanın, böylece makineden yayılan sıcaklık her tarafa eşit miktarda dağılacak ve elektriklenmeyi en aza indirecektir. 

Hemen Hazır Olmak için Kısa bir Püskürtme

Saçınızdaki dalgalar açılmışsa veya kıvır kıvır olmuşsa, Argon yağı spreyinden veya durulanmadan kullanılan saç kreminden daha iyisi yoktur. Kısa bir sprey uygulamasından sonra, hemen elde edilebilecek parlaklık ve hacim için saçlarınızı yavaşça fırçalayın veya avuç içinizde toplayarak bırakın.

Düz Saçlarınızı Örgü ile Koruyun

Düzleştirdiğiniz saçlarınıza daha uzun süre sahip olmak için Düzleştirme Kremini kullanın ve yatmadan önce uzun örgü yapın. Örgü saçınızın gece boyunca tamamen kıvırcıklaşmasını engelleyecek ve düzleştirilmiş saç modelinizin ömrünü uzatacaktır. Uzun örgü yapmak için her bir at kuyruğunu ikiye ayırarak, bir bölümünü sola diğer bölümü ise sağa atarak yapılır. Daha sonra iki bölüm bir arada örülerek uzun saç örgüsü elde edilir.

İçinizdeki Uyuyan Güzeli Yönlendirin - Uykunuzu Saten Üzerinde Uyuyun

Üzerinde Uyuyun Saten yastık kılıfı saçınızdaki çekmeleri azaltacak ve kırılmaları en düşük seviyeye indirecektir. Saten çarşaflarda kendinizi şımartmanız için bir neden daha!

İlgili ürünler

Bu Konuda Daha Fazlası