İçeriğe geçAramaya geç
pantene logo
GÜNEŞ IŞIĞINA MARUZ KALMAK SAÇIMA NASIL ETKİ EDER?
7 doktor resimde gülerek bakıyor

GÜNEŞ IŞIĞINA MARUZ KALMAK SAÇIMA NASIL ETKİ EDER?

Serbestçe dalgalanan saçlarınız ve güneş yazın en mükemmel iki unsuru olabilir, hele bir de güneş saçınızda altın rengi ışıltılar bırakıyorsa! Ama saçınızla güneşin bir araya gelmesinin her zaman da olumlu sonuçları olmadığını biliyor muydunuz?

UV ışınlarına maruz kalmak saçtaki protein yapısını bozarak, saçlarınızın mat görünmesine ve saçınızın gerilme ve fiziksel özelliklerinin zayıflamasına neden olabilir. Bu yıpranma yoğun olarak saçın dış katmanında olduğundan, UV ışınlarına karşı daha fazla doğal dirence sahip olan kalın telli saçlara göre, ince telli saçlar beklediğinizden de fazla yıpranabilir. Dolayısıyla, saçlarınız ve güneş arasındaki ilişki beklediğinizden de büyük olabilir ve saçlarınızın görünümünü etkileyebilir. 

Koyu renk saçtaki pigmentler bu yıpranmanın bir kısmını açık renk saç pigmentlerinden daha iyi filtreleyebilir ve böylece proteinlerin saça zarar verebilecek şekilde parçalanmasına karşı daha fazla koruma sağlar. Bu filtreleme işlemi, yine de saçın fazla güneşe maruz kaldığında renginin açılmasına neden olur. 

İlgili ürünler

Bu Konuda Daha Fazlası