İçeriğe geçAramaya geç
pantene logo
GÜÇLÜ SAÇ = SAÇ ŞEKİLLENDİRME
kadın saç dolu tarağa bakıyor

GÜÇLÜ SAÇ = SAÇ ŞEKİLLENDİRME

Dayanıklılık sağlıklı saçların önemli bir özniteliğidir- ne kadar güçlü, o kadar daha iyi (ve o kadar daha fazla şekillendirme seçeneği!). Ama tüm bu şekillendirmeler saçın dayanıklılığını azaltabilir, hatta kırılmalara yol açabilir. Dolayısıyla, zayıflamış saçların -– matlık, düzensizlik ve kırık saç uçları gibi - emarelerini önlemek adına, güçlü ve her şeyi deneyebileceğiniz saçlara sahip olmak için en iyi ipuçlarımız işte burada. 

1. Sağlam bir Temel Atın

Sağlıklı ve güçlü bir saça sahip olmanın sırrı doğru şampuan ve saç bakım kremi kullanmaktır. Saçınızın gücünü korumak için tasarlanmış, yıpranma karşıtı teknolojiye sahip bir şampuan arayın. 

2. Nazik olun!

Düğümlenmeyen buklelere sahip olmak için saçlarınızı çıldırmış gibi taramanıza gerek NA. Saçınız ıslakken geniş dişli bir tarakla uçlardan yukarı doğru nazikçe taramayı deneyin. Düğümleri saç uçlarından başlayıp diplere doğru yavaş yavaş açmak, saçınızın daha az çekilmesini ve böylece daha az hasar ve kırık oluşmasını sağlayacaktır. Eğer tarakta birkaç saç teli görürseniz sakın endişelenmeyin; günde 50 ile 100 arası saç telinin dökülmesi oldukça normal ve sağlıklı bir durumdur. 

3. Sıcağı Fazla Kullanmayın

Sıcak ile aşk/nefret ilişkisi sıcağı daha da cazip hale getirir. Sıcak ile şekillendirme, saçın mikro çatlaklar oluşturarak güçlü doğal yapısını zayıflatır. Sıcak ile şekil verme işlemlerine bir süre için mola verin ve saçınızı doğal olarak kurutun. Düzleştiricinizi vermek yerine sağ kolunuzu feda etmeyi göze alanlardansanız, saç kurutma makinenize uzanmadan önce saçınızın en az %80'ini doğal olarak kuruttun ve düzleştiriciler hızlı bir şekilde kullanın. 

Bir kaç kötü alışkanlığı bıraktığınızda ve doğru saç ürünleri kullandığınızda, saçlarınız istediğiniz güçlü ve sağlıklı görünüme kavuşacaklar. Buna ek olarak, saçınızın sağlığını doğru ürünler kullanarak korumanız sadece sağlıklı görünmesini sağlamayacak, aynı zamanda size harika bir temel sunacak. 

Saçınızı boyamaya veya röfle yaptırmaya bayılıyor musunuz?

Boyalı saçlar için özellikle tasarlanan şampuanlar, boya esnasında kaybolan yağ tabakasının yeniden oluşmasını sağlar. Bu koruyucu tabakanın güçlendirilmesi saça işleyen su miktarının azalmasını sağlar ve böylelikle renk unsurlarının saç içinde kalmasını sağlayarak yoğun ve harika görüntünün devam etmesine olanak tanır. Bir sistemin kullanılması önem taşımaktadır - boyalı saçlar için hazırlanan şampuan son derece nemlendiricidir, aynı tip bir saç kremi ile beraber kullanıldığında, çok fazla olmayan ancak yeterli derecede nemlilik elde edilir. 

Ruh ikizi şampuan ve saç kreminizi bulduktan sonra, bir daha değiştirmeye gerek yok. Şekil verme ürünlerinden kalan aşırı birikim, hava durumundaki değişiklikler ve hatta saç şeklinizdeki bir değişiklik saçınızın nasıl hissettiğini ve davranışlarını değiştirebilir ve bu da size şampuan ve saç kreminizin işe yaramadığı izlemini verebilir. Saç bakım şeklinizi tamamen değiştirmek yerine bir temizleme şampuanı ile şekil verme ürünlerinin kalıntılarını temizleyin. 

İlgili ürünler

Bu Konuda Daha Fazlası