Pantene'in TarihçesiPantene'in Tarihçesi

1945 | Pantene Doğdu

İsmini içeriğindeki Panthenol'den esinlenen ve İsviçreli ilaç firması Hoffma-LaRoche'un sahibi olduğu Pantene, premium bir saç bakım markası olarak cam şişeleri ve prestijli koku alternatifleriyle tüm Avrupa'ya yayıldı.

1960'lar | Amerika'ya da Sıçradı

Amerika'daki Avrupalı seyahatçilerin talepleri Amerikalı perakendecileri İsviçre'den Pantene ithal etmeye yönlendirdi. Pantene'in özellikle Waldorf Astoria ve Saks Fifth Avenue gibi kalburüstü kurumlarda da lansman yapmasıyla birlikte New York'ta alışveriş artık çok daha güzel.

1975-1976 | Altın Kapak

Pantene ambalajını yenileyerek ikonik altın sarısı kapaklarını kullanmaya başladı. Geçen 35 yılın ardından altın kapaklı Pantene hala hatırlanıyor.

1983 | Biraz Ciddiyet Zamanı

80lerin başında Pantene, "The Care and Feeling of Beautiful Hair (Güzel Saçların Bakımı ve Hissi)" sloganını kullanmaya başlayıp markanın bilimsel uzmanlığını ve sağlık konusunu güzel saçların temeli olarak göstererek ürün serisini genişletmiştir.

1986 | Pop Kültür Fenomeni

Pantene'in "Güzel olduğum için benden nefret etmeyin" kampanyası saç bakımıyla ilgili reklamlar tarihindeki en ünlü ve en unutulmayan kampanyalardan ve sloganlardan biri olmuştur. Procter & Gamble'ın 1985 yılında Pantene'i bünyesine katmasıyla, Pantene'in dağıtımı büyük çapta genişliyor, Pantene saç bakım teknolojisi dünyanın her yerindeki kadınlarına ulaşıyor.

1990ların başları | Tüm Dünyada

Pantene Avustralya, Yeni Zelanda, Orta ve Doğu Avrupa, Orta Doğu, Kuzey Afrika, Latin Amerika, Kore ve Japonya'da faaliyete geçerek dünyaya açılıyor. Geniş yelpazeli saç bakım ve şekillendirici ürün teklifleri ve saç bakımı konusuna daha fazla odaklanması, Pantene Pro-V® 'nin, “Sağlıktan gelen güzellik,” sloganının dünyanın her tarafında bilinmesini sağlıyor.

1995 | İnanmak İçin Bir Milyar Sebep

Pantene milyar dolarlık bir marka oluyor.

1997 - 1998 | Modanın Zirvesi

Pantene Golden Door Salon, Ford Models, Club Evian, Milan Moda Haftası, Vogue, Allure ve Cosmopolitan'ın destekleriyle premium bir saç bakım markası ve medyanın gözdesi olmaya devam ediyor.

2000'den 2006'ya | İstediğiniz Görünümü Elde Edin

Pantene elde etmek istediğiniz görüntüyü sağlayacak ürünler yaparak saç bakımına olan yaklaşımını kökten değiştirerek devrim yaratıyor. Sadece Amerika Birleşik Devletlerinde 100'den fazla saç bakım ürünü ve şekillendirici ürünle Pantene, saç bakımıyla ilgili tüm ihtiyaçlarınıza çözüm sunar!

2010 | Yapısal Devrim

Yıllar süren kapsamlı araştırma ve geliştirme çalışmalarının ardından Pantene en kapsamlı ve çığır açan ürün serisini piyasaya sürer: saç yapınıza göre geliştirilmiş kişisel çözümler. Siz saç tipinizi biliyorsanız, Pantene sizi istediğiniz saça kavuşturur.