İçeriğe geçAramaya geç
pantene logo
YAZ MEVSİMİNDEN KAYNAKLANAN KURULUK VE ELEKTRİKLENMEYLE MÜCADELE
A portrait of young woman woth brown shiny hair posing to the camera and looking down

YAZ MEVSİMİNDEN KAYNAKLANAN KURULUK VE ELEKTRİKLENMEYLE MÜCADELE


Yaz günleri bir çok nedenle harikadır: 

açık hava partileri, barbeküler ve plaja gitmek için okulu asmalar. Ama yaz aylarını sallamayan tek bir şey var? Saçlarınıza verebileceği zarar. Her ne kadar -kendiliğinden kuruyan, plajda doğal röflelerle ve emek harcanmadan oluşan dalgalarla- saçınız fantastik görünse de, saç tutamlarınızın aleyhine çalışan bazı faktörler var. Pekiyi saçlarınızı mahveden şey ne? 

UV ışınlarına aşırı maruz kalmak: 

Güneşte fazla kalmak saçınızdaki nemi alır ve kuruluğu ve elektriklenmeye neden olarak saç yapınızı değiştirir. Daha kötüsü, güneşe maruz kalmak ışık radyasyonuna karşı bir filtre işlevi gören saçınızdaki pigmentlere zarar vererek saçınız için zararlı UV ışınlarıyla mücadele etmeyi zorlaştırır. 

Nem:

Hem şekillendirmeden kaynaklanan nedenlerle hem de havadaki aşırı nemin saçı kuru, kaba saba ve kırılgan hale getirmesinden dolayı saçınızın düşmanıdır.Yüzme: Klorlu havuzlara ve tuzlu suya sık sık dalmalar saçınızın yıpratıcı unsurlara maruz kaldığı anlamına gelir. Hem tuz hem de havuz suyunda bulunan bakır ve algisit saçınızın hassas protein tertibine zarar verebilir ve hatta renginin bozulmasına neden olabilir. 

Kendi-Başınıza-Yapın (KBY) saç hileleri:

saç rengini açmak ve yaz meçleri oluşturmak için saçlarınız limon sıkmak gibi evde hazırladığınız karışımlar saç renginizin ağarmasına ve kuruluğa sebebiyet verebilir. Tüm bunların sonucu ne? Saçınızın doğal parlaklığının , dayanıklılığının ve esnekliğinin azalması. Ama korkmayın! Yaz mevsiminin yıpratıcı etkilerini nasıl en aza indirebileceğinizi ve en favori mevsimimizin saçlarınızda neden olduğu kuruluğu onarmanın yollarını sunmak için buradayız. 

Saçınızın doğal gücünü ve parlaklığını yaz aylarında nasıl koruyorsunuz? 

Şapka takmak veya şemsiye kullanmak güneşin UV ışınlarına maruz kalmanızı önleyecek en sağlam yöntemlerdir; ancak Mayıs'tan Eylül'e kadar gölgelerin emrinde olmak gibi alternatif çözümler de mevcut. Size bir çift sözümüz var: durulanmayan bakım kremi (Üç söz de olur). Her halükarda, bu kremi yaz aylarında en iyi arkadaşınızmış gibi yanınızdan ayırmayın. Krem, buklelerinizde kurutma etkisi yapabileceği için nemin saç telinize işlemesini engelleyerek saçınızın doğal nemini tutarak susuz kalmasını önler. 

Ama eğer zararlı yaz güneşinin altındaki üç aylık eğlencenin sonunda saçınızdaki Ağustos etkilerini hissetmeye başladıysanız, saçınızı iyileştirmek için yapabileceğiniz birkaç ilave şey var. Şunları deneyebilirsiniz: 

Durula:

 Yüzdükten sonra saçınızı iyice yıkadığınızdan emin olun. Böylece klor veya tuz gibi saçınızdaki istenmeyen zararlı maddelerden kurtulmuş olursunuz. 
Kulaktan dolma bilgilerle hazırlanmış ev yapımı malzemelerden uzak durun: Limon suyu gibi "doğal" yöntemlerle saç renginizi açmaktan kaçının. Beklenmedik sonuçlarla karşılaşabilirsiniz (turuncu mu oldu, ne?) ve saçınız eskisinden de mat bir görünüme kavuşabilir. 

Kullanmanız gereken ürünleri seçin:

Özel olarak yaz aylarının kuruluğunu hedef alan ve bitkin düşmüş saçlarınızı yoğun onarım ve bakımla canlandırmak üzere tasarlanmış saç ürünlerini tercih edin. Biz saçınızı bu ürünlerle kaplamanızı ve banyo yaparken veya yüzerken bir boneyle saçınızı kapatmanızı öneriyoruz. 

Doğal saç şeklinizi sahiplenin:

 doğal saç yapınızla savaşmak yerine yaz mevsimini dalgalı şekilleri denemek için bir bahane olarak değerlendirin  

Bu ipuçlarını kullanmayı unutmayın. Göreceksiniz, siz "Eylül" diyemeden saçlarınız önceki muhteşem haline dönmüş olacak. 


İlgili ürünler

Bu Konuda Daha Fazlası